Teknoloji Ces 2019'da açıklanan dünyanın en güvenlikli telefonu!

Ces 2019'da açıklanan dünyanın en güvenlikli telefonu!

6 yıl önce     Teknoloji 0

CES 2019 tanıtılan en entresan teknolojilere ilgiyle bakıyoruz.Bu defa yararlandığı Blockchain teknolojisiyle dikkat çeken Pundi XPhone modeline ilgi oldukça büyük!

Blockchain araması yapabilen ilk telefon: Pundi XPhone ön araştırma


Normal bir telefon gibi kullanılan fakat Gizli Mod desteği sayesinde güvenilir arama ve internet’de dolaşma sağlayan ilk Blockchain telefonu Pundi XPhone ön incelemesi.

Pundi- Bilgi Yarışması

Geleneksel zeki telefonlar arama yapmak için merkezi mobil operatörleri kullanırlar. İşte XPhone değişik olarak bağımsız bir şekilde arama yapmanıza olanak sağlıyor. Function X Blockchain ağını kullanan bu telefon, merkezci yapıyı aniden rafa kaldırıyor.
Telefonun geliştiricileri Function X’in ancak kamusal bir ağ olmadığını, aynı zamanda bağımsız bir çözüm bulunduğunu bilhassa vurguluyorlar. Function X ağında bulunan her bir telefon ayrı bir node oluşturuyor ve böylece Blockchain kullanarak diğer Pundi XPhone sahipleriyle güven arasında konuşabiliyorsunuz.

Aynı zamanda internet standardı olarak da https:// protokolü yerine, güvenilir bir sistem olduğu vurgulanan FXTP://xxx.Pitt standardı kullanılıyor. “.Pitt” telefonun iletişiminde önemli rol oynuyor. Arama yapmak isteyenler “call.Pitt”, bildiri atmak isteyenler “mesagge.Pitt” benzer biçimde bu uzantıyı kullanıyorlar.

XPhone’un 2019’un ikinci çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor..

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!