Diğer Neden bu yarışmalar ?

Neden bu yarışmalar ?

5 yıl önce     Diğer 0

Bilgi Yarışmaları neden önemli? Hayatımızda ki yeri nedir?

 

Bilgi Yarışmaları öğrenmeyi, öğretmeyi, öğrenirken eğlenmeyi ve hırslanma duygularını bize aşılamayı hedefleyen birer oyun türüdür. Birçok farklı kategorilerde milyonlarca soru havuzundan oluşan yarışmalar, arkadaşlarınızla birlikte veya tek başınıza bilginizi, ne kadar bildiğinizi gösterebileceğiniz yerlerdir.

Yapılanları önemli ya da önemsiz kılan şey, onların ölçülebilir olmasıdır.Başarıyı ortaya çıkartan,gösteren ve tescilleyen de yarışmalardır.Yeteneğine, bilgisine ve gücüne güvenenler bile bazen yarışmalardan çekiniyor.Ya kazanamazsam, ya bilemezsem endişesi yaşıyorlar.Oysa ki her yarışma, kazanılsın, kaybedilsin ya da berabere kalınsın, yarışmacıların ve izleyicilerin tümüne çok önemli deneyimler kazandırıyor.Gençlerin yaratıcılıklarına, bilgilerine ve güvenlerine ise diyecek yok...

 

Bilgi yarışması

Dünyanın en önemli firmaları, okulları bile onların bu özelliğinden yararlanabilmek adına yarışma üzerine yarışma düzenliyorlar.Hem de çok ciddi ve güzel ödüller vererek. Bazı üniversiteler, eğitim kurumları ve öğrenci kulüpleri, bunun fazlasıyla farkında ve adeta birer ödül avcısı haline geldiler.


Önerimiz, ilgi alanınıza giren, ilgi duyduğunuz, bireysel ya da ekip halinde katılacağınız veya katılmayı düşündüğünüz yarışmaları, hiçbir şekilde kaçırmamanız.
Ödül alamazsanız bile kazandığınız deneyim,bilgi ve tecrübe yeter de artar. Hayatınızda her an, her yerde karşınıza çıkabilir ve daha önceden bildiğiniz için daha kolay ve doğru kararlar verebilirsiniz. Kararlarınız sayesinde siz ve sevdikleriniz eminim ki daha iyi, daha güçlü ve daha cesaretli olarak yolunuza devam edeceksiniz..

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!