Teknoloji SSL Sertifikasının Faydaları

SSL Sertifikasının Faydaları

5 yıl önce     Teknoloji 0

SSL Neden Bu Kadar Önemli ?

 

SSL Sertifikası sitenizin kullanıcı ile sunucunuzun arasıdaki haberleşmeyi şifrelemeye yarar. Herhangi bir web sitesine bağlandığınız da adres çubuğundaki http (www-world web wide) protokolü https olarak gözüküyor ise, bağlantınız o andan itibaren şifreli bir şekilde gerçekleşiyor demektir. 

Neden SSL Kullanmalıyız ?

Öncelikle SSL'in SEO'ya etkisi konusunda hangi geçerli veri var derseniz, Google webmaster bloğunda yayınlanmış olan şu yazıya ( https://webmasters.googleblog.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html ) bakmanızı öneririz. Google geçmişte kredi kartı işlemlerinin geçtiği web sitelerinde SSL i mecbur tutarken, şimdi üyeliğe sahip sitelerde de, şifre ve kullanıcı bilgileri güvenliği açısından zorunlu tutmaya başladı. Bunun yanında artık Google sıralama faktörleri arasına SSL'i aldığını duyurdu. Demekki 200 den fazla faktör arasında artık SSL'de olacağı muhakkak. Ancak bunu SSL'i sahip olan site hemen yükselir gibi düşünmemek lazım zira 200'den fazla faktörden sadece biri SSL. Ancak bilhassa rekabetçi kelimelerde SSL'in de rekabette önemli bir fark yaratabileceği muhakkak...

SSL sertifikaları site üzerine kurulduklarında üyelik bilgileri, kredi kartı vb. özel bilgilerin  2048 byte veri yolu ile şifrelerine böylece site içerisindeki kullanıcıların kişisel bilgilerinin güvende tutulmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!